Bursiyerler

Yelta Köm
1986 yılında İstanbul’da doğan Yelta Köm, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde mimarlık eğitimine devam ediyor. Üniversitede EASA ile başlayan organizasyon deneyimini daha sonrasında Kayıtdışı organizasyonuyla sürdürdü. Daha önce “nosyopsis” isimi blogunda, üretim, mimarlık ve kişisel ilgi alanları ile ilgili yazılar yazan Köm, bu deneyimlerini bir aylık gezisine de yansıtacak.
Ferhat Zeycan
1988 yılında Denizli’de doğan Ferhat Zeycan, ikinci üniversitesi olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde 2. sınıf öğrencisi. Blog yazarlığı, fotoğrafçılık ve video konularında ilgili olan Ferhat Zeycan bisiklete binmeyi bir hayat tarzı olarak benimsemiş. Erden Eruç ve Gürkan Genç gibi önemli sporculardan ilham aldığını ifade eden Ferhat, Türkiye’yi bisiklet ile gezmeyi hep istediğini, Arkitera’nın da bu hayallerini gerçekleştirmesine destek olduğunu söyledi.
Elif Yılmaz
1991 yılında İstanbul’da doğdu. 2013 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 2014’te ise İTÜ mimarlık (tezsiz) bölümünde yüksek lisans programına kabul edildi. Lisans hayatı boyunca Hollanda (Technical University of Eindhoven)’da erasmus öğrenim programı ve Portekiz (Portimao)’de erasmus staj programına katıldı. Bu sayede oldukça seyahat etme fırsatı bulan Elif, 2014 Arkitera Gezgini olarak Amsterdam’ın “Ya Sonra?”sını araştırdı.
Erenalp Saltık
2010 yılında Lüleburgaz Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. 2015 ylında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Mimarlık okurken Şehir ve Bölge Planlama bölümünde yandal yaptı. Teması "Anma Mekanları" olan Seyahat Bursu 2015’in sahibi Erenalp Saltık, Japonya'da 2. Dünya Savaşı'nın izlerini sürmüştü.
Atıl Aggündüz
Whatabout Studio'nun kurucusu olan Atıl Aggündüz, 1992 yılında İstanbul'da doğdu. 2016 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. Atıl, 2016 Arkitera Gezgini olarak Rio de Janeiro'da “Tahribat”ı araştırdı.
Ahmet Can Karakadılar
Şu anda ODTÜ Mimarlık Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Ahmet Can Karakadılar, 1994 yılında Erzincan'da doğdu. Sonrasında Alanya'ya taşınarak 2012 yılında Hasan Çolak Anadolu Lisesi'nden mezun oldu. Hobileri arasında quidditch, ragbi, fotoğrafçılık ve kamp olan Arkitera Seyahat Bursu 2017 gezgininin izcilik geçmişi de var. Ahmet Can Karakadılar, "Zaman geçer; fikirler, binalar, şehirler, ideolojiler, anılar, deneyimler kalır.” diyerek Bolşevik İhtilali’nin 100. yıldönümünde, ihtilalin Sovyet mimarisine etkilerini inceleyecek. Ekim Devrimi ve onunla gelen toplumcu ve yapıcı (konstrüktivist) anlayışın dönem içindeki etkileri ve değişimlerini gözlemleyecek. Avangard Rus Mimarisi, Stalinist Mimarlık, Modern Sovyet Mimarisi ve günümüz çağdaş mimarlığının izlerini Moskova ve St.Petersburg'da sürecek.
İrem Korkmaz
1995 yılında İstanbul’da doğan İrem Korkmaz, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünü bitirdi. Lisans eğitimi sırasında Erasmus Değişim Programı kapsamında bir sene Münih Teknik Üniversitesi'nde ve Oskar von Miller Forum'da eğitim gördü. UMÖB ve EASA gibi mimarlık öğrencileri organizasyonlarında katılımcı ve organizatör olarak görev alan İrem, 2 İleri 1 Geri teması altında San Francisco'da katılımcı kent pratiklerinin ilerleme biçimlerini araştıracak.